Jak přestat být Hodným klukem

Stereotyp „dobráka“

Bohužel, dnešní společnost se na dobráky kouká celkem spatra a co je ještě nepříjemnější, u dam zvláštní úspěch nemají. Pokud jste dostali víckrát nálepku „milého kluka“, zřejmě tomu rozumíte velmi dobře. Je slušná šance, že tu byla žena nebo dvě, které vás chytly za oko a obě dvě s vámi začaly komunikovat. Mysleli jste si, že to jde dobře, že zavolá nebo napíše, budete si povídat o všem možném, budete spolu něco vyvádět, ale ona si začala s nějakým blbcem. Proč ne s vámi? A pak jste zaslechli to, co kolikrát předtím – chce být jenom přáteli.

Jak ji přimět, aby se podívala dál než za tu fasádu „dobráka“ a celého toho stereotypu a spatřila, kým skutečně jste? Musíte se stát hajzlem, tím druhem, který nenávidíte, jen abyste ji získali? No, dobrá zpráva je, že existuje cesta, jak se z tohohle vymotat, aniž byste museli měnit svji náturu. Ženy jen chtějí určitý druhu chování a vědomí, že se o ně postaráte. Následující tipy vám pomůžou trochu tu „dobrotu“ omezit, aby dámy neodháněla.

Přestaňte se každému zavděčovat

„Lidé vám řeknou, že jste se změnili v momentě, kdy přestanete dělat to, co chtějí oni.“

Třeba chcete být tím oblíbeným člověkem, ale musíte přestat zkoušet vyhovět každému. V první řadě to totiž ani není možné. Udělejte pro začátek jednu věc – jasně si stanovte svoje názory a postoje. Buď totiž máte pevné postoje a názory, nebo jste se všemi zadobře. Obojí se poměrně vylučuje. Zadruhé – jediná osoba, se kterou vám opravdu stojí být zadobře, jste vy sami. Zatřetí – zkoušet vyhovět každému okolo vás stojí spoustu energie. Díky tomu jste pak sami vyčerpaní, unavení, nešťastní a tudíž s vámi nikdo nechce trávit čas. Ženy chtějí někoho, s kým je zábava a kdo se chce bavit. Připojeným problémem je to, že pokud zkoušíte každému vyhovět, vyše společenská cena nutně klesá – jste každému vždycky k dispozici, tudíž pro to nemusí on sám nic udělat.

Pokud jste se dosud takto chovali, bude to zpočátku hodně těžké – a setkáte se se spoustou překvapených reakcí. Jenže ty jsou známkou změny. Naučili jste se svoji hodnotu odvozovat od toho, co děláte pro druhé. Ve skutečnosti ale potřebujete být šťastní především vy, takže začněte dělat věci, které těší vás. Jděte ven a bavte se. Přidejte se do nějakého klubu, mějte koníček, který vás bude bavit, cokoli, kde budete mezi lidmi a budete sami šťastní. Bonusem je pak samozřejmě to, že se právě na těch nových místech můžete setkat se ženou, se kterou budete už něco sdílet.

Trocha sebevědomí

„Dobráci“ většinou moc sebevědomí nemají nebo tak minimálně působí na své okolí. To je samozřejmě pro ženy červená páska, protože jim imponuje člověk, který si je jistý sám sebou a ví, co chce. Ono stačí slovo sebevědomí rozpojit a získat tak „sebe – vědomí“ tedy vědomí sebe sama, své jedinečnosti. Většina žen si myslí, že sebevědomý muž se o ně lépe postará. Vtip je v tom být sebevědomý, ale nikoli arogantní, tedy být si jist sám sebou, ale nekoukat se na ostatní lidi spatra.

Sebevědomí je samozřejmě zdravá vlastnost, takže jeho správná míra nejen pomáhá u opačného pohlaví, ale dělá vás obecně lepším člověkěm. Není to proves ze dne na den a vyžaduje nějaký čas. Jenže jakmile se touto cestou vydáte, zjistíte, že se cítite sami lépe. Jedním z prvků vystavění sebevědomí je nebát se konfliktů a stát si za svým, protože právě dobráci pravidelně ustupují prakticky ve všem a všemu. Pozor – neznamená to konflikty záměrně vyvolávat, jen skutečnost, že když se jde do tužšího, neustoupíte. Pamatujte si, že jde o jednu z hlavních věcí, které ženy vycítí.

Naučte se asertivitě

Naučte se stát si za svým a být více asertivní. Přestaňte s každým hned souhlasit, máte vlastní názor, tak s ho naučte vyjádřit. Dobrá cesta, jak tohle ukázat, je, že naplánujete sám celý večer. Můžete se jí samozřejmě zeptat, o co má sama zájem, ale pokud prohlásí, že je jí to jedno, je to pro vás indicie k tomu chopit se situace. Ženy mají rády, když pro ně někdo věci vyřizuje (do určité míry) a hlavně ocení rozhodnost na mužské straně. Co vám může připadat agresivní a nátlakové, ženě ve skutečnosti připadá, že je o ni dobře postaráno.

Naučte se říkat ne

„Ne je nejvíc sexy slovo v Hollywoodu. Čím víc říkáte ne, tím víc vás lidi chtěj.“

George R. R. Martin

Říkat ne je schopnost, kterou by se měla naučit většina lidí. Snažíme se totiž natahovat svoje snahy do všech stran a zkoušeíme vyjít vstříc všemu, co po nás lidi chtěj. Kvůli tomu nám ale nemůže zbývat dostatek času či energie pro nás samotné nebo ony vytoužené dámy. A každá žena se chce cítit zvláštní. Pokud jste sami spoutáni zástupem závazků na různé strany, pak nemůžete mít dost času na tu zvláštní dívku – takže není divu, že se necítí ve vaší společnosti nijak zvláštně a půjde jinam. Pokud vám na ní záleží, něco dalšího musí jít stranou.

Buďte trpěliví a trénujte

Nečekejte, že ztartíte nálepku „dobráka“ přes noc, protože jako všechno ostatní, co za něco stojí, vyžaduje i tohle čas, energii a závazek. Byli jste dobrákem navíc hodně dlouhou dobu, takže změna je vám nepříjemná a potřebujete naučit svůj mozek koukat se na věci trochu jinak. Mějte trpělivost se sebou samými a trénujte to jako cokoli jiného. Je jedno, jak obtížně to bude působit, nevzdávejte se. Pokud to nevyjde a vrátíte se ke svým starým postupům a zvykům, nenechte se tím rozhodit. Berte to jako nenahraditelnou zkušenost, seberte se a zkuste to znova. Zkoušení a praxe jsou jedinou cestou, jak se naučit cokoli nového. Takže padejte ven a trénovat, trénovat, trénovat a…jo, trénovat.

Zůstaňte sami sebou

Získávání sebedůvěry a učení se dobrému přístupu k sobě samému jsou výborné vlastnosti přitahující i další lidi včetně žen. Během procesu ale nezapomeňte, kdo vlastně jste. Je důležité nezatratit kvůli této změně přístupu svou osobnost a vlastní jedinečnost. Vaše osobnost přitahuje ženy v přátelském vztahu, takže se jim na vás něco líbí. Zkrátka chtějí jen navíc vidět onu sebedůvěru a vaši vnitřní i vnější jistotut. A pokud tohle nevidí a nevnímá, co můžete nabídnout, je možná spíš čas pohnout se někam jinam.

Dejte si taky pozor na to, že s ženami sdílíte nějaké hodnoty, zájmy a osobnostní rysy. Není nic zvláštního, když je „dobrák“ přitahován potvorami, protože je to stejné i naopak. Pokud se změní váš přístup, je dost doře možné, že vás začnou přitahovat i ženy jiného založení. A sečteno a podtrženo, ta „milá dívka“ ve vašich očích může být ve skutečnosti i pěkná dračice, aniž by to vadilo.

 

Zdroj

Fotografie od uživatele cottonbro ze služby Pexels

 

Okomentujte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.