10 znamení, že je pro vás váš vztah špatný

Blízký vztah se správnou osobou je pro vaše zdraví a spokojenost důležitý. Chcete, aby to byla skutečná shoda, jenže občas není počáteční přitažlivost dost na to, aby vytvořila trvající vztah.

Napětí, nuda, frustrace, strach a vztek nejsou rozhodně emoce, které by měly být ve zdravém vztahu pociťovány.

Zhodnocení vašich pocitů ohledně vztahu je dobrý začátek, když si nejste jistí, jestli je právě ten vztah, ve kterém teď jste, ten pravý.

Tady je 10 znamení, podle kterých to posoudit.

  1. Cítíte opovržení

Nemilovat už partnera je jedna věc, ale cítit nenávist nebo opovržení kvůli jeho chování je velmi špatné znamení. Zahořklost, odbor a strach jsou také velmi bolestivé negativní emoce, které do zdravého vztahu nepatří.

  1. Obviňujete jeden druhého

Váš partner vás viní z toho, jak se věci ve vztahu mají, ale vy viníte jeho za to samé. Je dost pravděpodobně, že na stavu věci máte oba svůj podíl.

  1. Jste velmi rozdílní lidé

Váš partner si rád sedne na celý den k televizi, zatímco vy byste radši poletovali venku s přáteli. Pokud máte velmi rozdílné zájmy, jeden z vás se bude cítit odstrčený, protože jeho potřeby nebudou uspokojeny. Významné rozpory osobností mohou vést ke vztahovému konfliktu.

Když jste se seznámili, ucítili jste propojení, ale teď, jak se o sobě navzájem učíte víc a víc, prostě už ty společné věci nemáte. Páry prožívají jednodušší časy při přítomnosti společného pozadí, kultury, víry, vzdělání a ekonomického statusu.

  1. Nechováte se podle sebe samých

Pokud jste se od začátku vztahu osobnostně změnili, a nikoli k lepšímu, je to jasné znamení, že vám takový vztah nesvědčí. V ideálním případě vám partner pomůže stát se lepším člověkem. Pokud se vám horší zdraví, odhodlání, soustředění nebo emoční zdraví, je nejspíš na čase podívat se po někom, kdo vám nabídne skutečně naplňující spojení.

  1. Ztratili jste zájem

Vás partner vám vypraví o svém dni, ale vy ho vlastně neslyšíte, protože vás to prostě nezajímá. Pokud jste vy nebo vás partner přestali naslouchat, je to známka problému v komunikaci. Tohle se dá celkem lehce napravit prací na aktivním naslouchání, ale možná vám to nestojí za námahu.

  1. Máte odlišné cíle

Když jste se prvně potkali, probírali jste také společnou budoucnost. Vytvořili jste plány pro společný život, a jak se budete dělit o výnosy i náklady. Možná jste se bavili o dětech nebo kariérním směřování. Pokud se věci změnily a vás partner už tento sen nesdílí, znamená to, že tenhle vztah už moc dlouhou budoucnost mít nebude.

  1. Sníte o vztahu s někým jiným

Emoční podvádění je pořád podvádění. Pokud jste se přistihli, že si představujete lepší život, i třeba s nějakým fiktivním ideálním partnerem, je to pořád znamení, že v současném stavu rozhodně nejste spokojeni.

Pokud s potenciálním partnerem mluvíte o svých vztahových problémech, protože si o tom nemůžete promluvit s vaším partnerem, znamená to zlomení komunikace ve vztahu. Měli byste být schopni partnerovi sdělit, co vám vadí. Že to řešíte s někým externím, znamená, že hledáte porozumění a propojení někde jinde.

  1. Odmítáte intimitu

Přestali jste se vzájemně dotýkat, líbat a mazlit, jak tomu bylo zvykem, když pro vás byl celý vztah nový. Ležíte v posteli vzdáleni jeden od druhého. Sex už není zajímavý a ani nemáte zájem zahajovat s protějškem nějaké hrátky.

  1. Navzájem si nevěříte

Věřit svému instinktu, když se něco nezdá správně, je chytré. Pokud máte právě pocit, že vás partner před vámi něco tají, může to být signál k tomu ho konfrontovat nebo se prostě posunout dál. Nedůvěra v partnerství vede k obviňování.

  1. O nic se nesnažíte

Páry, které ve studiích uvedly, že jsou zaseklé a jen občas dělají společně něco zajímavého, také uvedly, že pozdější manželství je velmi málo uspokojilo. Nuda ve vztahu v konkrétním čase je zárodkem silné pozdější nespokojenosti.

Když dojde na to provést společně něco nového a zajímavého, ani jeden z vás se nechce nijak snažit. A v případě, že se k sobě nehodíte, je to naprosto pochopitelné. Proč investovat čas a peníze do vztahu, když je pro vás mizerný?

Když jste ve zlomovém momentu a rozhodli jste se, že se něco musí změnit, můžete partnera požádat, aby na zlepšení věcí spolupracoval. Stejně tak se můžete poradit s profesionálním párovým terapeutem. Nebo můžete důvěřovat vlastnímu instinktu a vypadnout ze vztahu ještě před tím, než způsobí mnohem více bolestí.

 

Zdroj

 

Okomentujte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *