10 typů toxických lidí, na které je potřeba dát si pozor

V našich životech jsou vždycky přítomné stresory. Abychom toho víc dosáhli a zvládli, potřebujeme se stresotů aa toxických lidí zbavit. Protože když neoddělíme zrno od plev a nebudeme se plně soustředit na naše priority, nikdy se nemůžeme pořádně pohnout dopředu, ať už je to jakýmkoli směrem. Ale nejdřív je potřeba podle něčeho rozeznat ty toxické osoby.

  1. Sebestřední

Hrdost bývá ctvnosti. Ale když jste arogantní, znamená to, že jste plní sebe sama a věříte, že jste lepší než všichni ostatní nebo ostatním dokonce nadřazení. Pohybovat se v blízkosti kohokoli, kdo s vámi nejedná s respektem, ale naopak vás zastrašuje a shazuje, je pro život toxické v každém směru.

  1. Závistivci

Vypadá to, že někteří lidé oceňují vaše těžkosti mnohem víc než případy, kdy se vám něco povede. Věří totiž tomu, že vaše vítězství jsou jejich, nikoli vaše. A i když z nich zkusíte udělat vaše podporovatele a fanoušky a dáte jim jasně najevo, že jsou součástí vašeho úspěchu, takoví lidé vás pro vaši umírněnost a přímeřenost budou leda tak nesnášet. Vyhněte se jim za každou cenu.

  1. Předstírači

Tihle se chovají jako přátelé jen v pohodlných podmínkách. Když potřebujete pomoc, tak se odpíchnou od břehu a někam odplují. Nedá se o ně opřít; místo toho je potřeba rozeznat jejich přetvářku a nasstavit v tomhle vztahu pevné hranice.

  1. Zpátečníci

Tenhle typ lidí má vždycky nějaakou cestu, jak zkreslit vaše pokroky a přitáhnout vás zpátkyy ke starým zvykům. Věří ve stagnaci a chtějí, abyste byli stejný člověk jako kdysi. Dá se to někdy těžko rozeznat, ale jsou to osoby, které byly vždycky součástí vašeho života a vypadá to, že bude těžké je ignorovat. Je ale potřeba jim dát jasně najevo, že vaše cesta je vaše priorita. Pokud s tím mají problém…tak je to jejich problém. Nejspíš vám budou říkat, že jste se změnili. Jenže to jen znamená, že jste přestali dělat to, co chtějí oni.

  1. Soudci

Pro tuhle osobu nikdy není nic dost dobré. Podle nich by měl být každý kritizován a musí se mu nadávat, místo aby ho pochválili. I když máte dobré úmysly s chcete, aby skutečně pochopili vaše motivy, nebudouvás poslouchat. Jsou to mizerní komunikátoři, protože neumí poslouchat. Rozmačkat jejich přípomínky a vyhnout se jejich pohrdavým hovorům vám jenom prospěje.

  1. Kontroloři

Tenhle typ chce mít pod kontrolou úplně všechno. V podstatě jen chtějí, abyste poslouchali jejich příkazy. Umí být velmi křivolací, zlomyslní a mazaní, ale jde jim jen o to, abyste vy uspokojovali jejich touhy a přání. Povznést se nad ně bude jedno z vašich největších vítězství, protože s nimi nemůžete provést nic moc jiného – oni se nezmění.

  1. Lháři

Je pravda, že lhaní je běžné a některé lži nejsou škodlivé; nicméně toxická osoba, která lže neustále, dokáže zničit cokoli a při cestě za vlastními cíli je třeba se obklopit těmi, kterým se dá věřit – oni vám nabádnou podporu a upřímný názor.

  1. Drbny

„ta má nový kožich, ta zas plnou spíž,
tahle zase s jiným miminko,
Ať se co chce děje, všechno dříve víš,
zkrátka ty jsi drbna Kristýnko.“

Tohle je skupina nejistých lidí, kteří potřebují překrucovat fakta a rozmazávat informace. Chtějí být přijímáni a rozeznáni a jen takhle si umí přitáhnout pozoronost, po které touží. I když se pokusíte vyřešit jejich problémy, nejlepším řešením je vždycky vykopnout je ze života, protože jsou jako rakovinné buňky.

[metaslider id=1742]

  1. Parazité

Tihle lidé jsou ve vašem životě jen proto, aby se z vás živili a vysáli vás dosucha. Být využit se někdy hodí, ale rozhodně ne takovýmhle parazitem. Jejich záměry jsou totiž jen o nich samých. Vyhněte se jim za každou cenu.

  1. Oběti

Oběť nikdy nepřijme zodpovědnost. Jsou to géniové ukazování na ostatní a celý svět, kteří nikdy nepřijmou skutečnost, že oni udělali chybu. Což může být pro jakékoli vaše záměry naprosto katastrofální. Zbavte se takových lidí a pryč s nimi z vašeho života.

 

Zdroj

Fotografie od uživatele Александр Македонский ze služby Pexels

Okomentujte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.