Drobný povzdech nad tlačítky v metru a nejen tam

img_0303

Někdy svítí, někdy ne…a vždycky se chovají trošku jinak…

Tohle téma jsem chtěl popsat už dávno, ale vždycky, když jsem se do toho ponořil, mi to přišlo téměř zbytečné, takže jsem na klávesnici našel Delete a změnil text na něco povzbudivějšího. Ale jedna fotka na sítí, kterou sdílela kamarádka ze střední, mě utvrdila v tom, že to aspoň za krátký text stojí.

Většina z nás jezdí denně metrem. To má krásné červené posuvné dveře vybavené tlačítky na otevření, která občas svítí, občas ne. Když skoro denně vidím lidi nejrůznějšího pohlaví, věků a vizáže, jak do toho tlačítka stále zarážejí prsty, aniž by se s ním viditelně něco dělo, jen obracím oči k nebesům a ptám se v duchu: ,,Proč?“ Přátelé z Prahy a odjinud – pokud tlačítko na dveřích vagonu metra nesvítí, dveře se při zastavení ve stanici otevřou automaticky. Pokud na něm svítí zelené kontrolky, stačí tlačítko stisknout jednou, světélka změní své uskupení a barvu a dveře se v pohodě otevřou.

Stejně tak v tramvaji. Ta tlačítka na sloupech je potřeba mačkat pouze jednou, také se rozsvítí a technika se postará o zbytek.

A pokud je to případ, kdy je kulaté zelené tlačítko s šipkami od sebe na dveřích tramvaje, pak stačí opět stisknout jen jednou. Nepanikařte, když tramvaj zastaví. Tyto dveře mají vždycky cca vteřinu prodlevu, ale otevřou se.

Zkuste si na to vzpomenout, jestli budete příště v pokušení do těch čudlíků zase mlátit, což už jsem taky několikrát zaznamenal.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okomentujte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *