13 věcí, které silná mysl nedělá

Duševně silné osobnosti vytváří silné duševní návyky. Kontrolují své emoce, myšlenky a chování takovým způsobem, který si stanovili pro vlastní úspěch. Nechte se inspirovat…

Neplýtvají časem na sebelítost

Silná mysl nesedí jen tak v koutku a nelituje se za okolnosti nebo za to, jak se k ní ostatní chovají. Místo toho přebírá odpovědnost za svou roli a místo v životě a chápe, že život není fér, ani jednoduchý.

Neplýtvá vlastními silami

Silná mysl nedovolují ostatním, aby ji kontrolovali a nedává nikomu jinému kontrolu nad sebou samotnou. Také neříká věci typu: ,,Je mi ze šéfa špatně.“ protože chápe,že vlastní emoce kontroluje ona sama a má možnost volby, v tom, jak bude reagovat.

Nemá strach ze změny

Silná mysl se nebrání změně ani se jí nevyhýbá. Naopak vítá pozitivní změny a je velmi flexibilní. Rozumí tomu, že změny jsou nevyhnutelné a věří ve vlastní schopnost se přizpůsobit.

Neplýtvá energií na věci, které nemůže změnit

Silnou mysl silného jedince neuslyšíte, jak si ztěžuje na dopravní zácpu nebo ztrátu zavazadel. Místo toho se soustředí na to, co může ve svém životě ovlivnit. Uvědomuje si, že vlastní postoj je kolikrát to jediné, co se ovlivnit dá.

Nestará se o to, aby potěšila každého

Silná mysl pochopila, že nepotřebuje dělat pořád radost každému. Nebojí se říct ,,ne“ nebo se ozvat, když je to potřeba. Snaží se být milá a férová, ale zvládne i to, že jsou ostatní naštvaní, pokud nevyhověla zrovna jim a ihned.

Nebojí se odhadnutelného risku

Nedělá věci nezodpovědné nebo bláznivé, ale nebojí se zariskovat, když umí odhadnout své možnosti. Duševně silní jedinci investují trochu času ke zvážení risku a výhod, než učiní velké rozhodnutí a než se do akce pustí, zjistí si všechno, co lze.

Nezůstává v minulosti

Silná mysl neplýtvá časem na rozebírání minulosti a přání si, aby věci byly jinak. Bere minulost na vědomí včetně toho, co se z ní může naučit. Neoddává se ale špatným zkušenostem či slávě starých zaprášených vzpomínek v krabici. Místo toho žije v přítomnosti a plánuje budoucnost.

Nedělá stále dokola ty stejné chyby

Silná mysl přijímá odpovědnost za své chování a učí se ze svých minulých chyb. Jako výsledek tyto omyly neopakuje stále znova. Místo toho se posouvá dál a v budoucnu se rozhodne jinak a často lépe.

Přejí ostatním úspěch

Duševně silný jedinec dovede ocenit i oslavit úspěch druhých. Nezačne žárlit nebo se cítit podveden, pokud jej ostatní předstihnou. Místo toho dojde k poznání, že úspěch přichází s těžkou prací a je odhodlán tvrdě pracovat pro to, co si zvolil on sám.

Nevzdává se po prvním selhání

Silná mysl nevidí neúspěch jako důvod se vzdát. Namísto toho využije právě chybu jako příležitost vyrůst a zlepšit se. Je odhodlána to zkoušet znova a znova, dokud se to nepovede.

Nebojí se být o samotě

Silná mysl je v pohodě jak o samotě, tak ve společnosti. Nebojí se ani ruchu, ani ticha. Nebojí se být sama se svými myšlenkami a umí využít i odpočinek k produktivitě. Užívá si vlastní společnost a nezávisí na společnosti ostatních a zábavě po celý čas, ale dovede se zabavit sama být i sama šťastní.

Nemyslí si, že by jí svět něco dlužil

Silná mysl si nenárokuje v životě nic. Nenarodila se s vědomím či myšlenkou, že se o ní ostatní postarají nebo že jí svět musí něco dát. Místo toho hledá příležitosti k růstu podle vlastních hodnot a měřítek.

Neočekává okamžité výsledky

A už pracuje na vylepšení svého zdraví nebo chce z ničeho něco vybudovat, duševně silný jedinec neočekává okamžité výsledky. Místo toho využívá své schopnosti a čas, jak nejlépe umí a je mu (nebojí) jasné, že skutečné výsledky chtějí svůj čas a nepřichází přes noc.

 

Zdroj

Fotografie od uživatele Victor Freitas ze služby Pexels

Okomentujte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *