10 staromódních randících zvyků, které by stálo za to oživit

Vyzvednutí druhého u dveří

Asi všichni jsme se setkali s hrozně romantickým textem „tady“, a setkání někde bokem se zdálo být víc ležérní a platonické než alternativa. Samozřejmě že při setkání s někým, s kým jsme dosud komunikovali jen online, se tohle docela hodí, ale obecně: zabere to půl minuty vylézt z auta nebo taxíku a zaklepat protějšku na dveře a rozdíl je to obrovský.

Opravdu se hezky obléct

„Hezky“ znamená něco jiného pro různé lidi, takže klíčem je aspoň trocha důrazu kladená na to, jak vypadáme. Není to o obleku nebo spodničce za každou cenu, ale jednoduše o tom, že ať už tomu dáváme nebo nadáváme váhu, vzhled se počítá a měli bychom tomu věnovat pozornost, protože to o nás mnohé vypovídá. Ať už se nám to líbí nebo ne, protějšek nás bude podle toho taky soudit.

Přinést květiny nebo jiný drobný dárek na důkaz náklonnosti na první rande

No, je jasné, že některé šťastné dámy (a pár pánů) tohle berou jako samozřejmost. Nicméně přinášení květin ke sveřím na první rande se stalo jaksi „out“. Je to jaksi „napřed“ a je to gesto potvrzující zájem. Měli bychom se ale přes tyhle významy trochu přenést a starat se o to, jak dát někomu najevo, že nás opravdu zajímá a že si ceníme skutečnosti, že protějšek s námi chce strávit nějaký čas.

Jít si zatancovat nějak jinak než sexováním na podlaze discoklubu

Co se stalo s klasikou? Tancem pro jednoduché potěšení z tance, zábavou, ne jen skotačením někde v diskoklubu. Pokud jsme nervózní, trocha tance je to nejlepší, jak se uvolnit a opravdu si užít okamžik. A i když se zvyk klasického tance ztratil, pomalý tanec, kdy kromě pohybu věnujeme taky plnou pozornost jednoho druhému, to je prostě kouzlo, které nezstrácí nikdy jiskru.

Jednoduše pozvat někoho ven a nepřevlékat to za jiný účel

Nebo, jak je dneska hrozně v módě, „povídání“. „Ne, my si jen…povídáme.“ Jako, že se často vídáme a povídáme si, abychom se lépe poznali? Takže…randění? Nacházíme si tyhle kulisy proto, abysme nemuseli vyslovovat své pravé úmysly a měli vždycky zadní vrátka, případně mohli vzít zpátky nejrůznější prohlášení. Ale upřímně, jen to mate obě strany a schůzky libovolné intenzity a trvání nejsou ani ryba ani rak. Není nutné vracet se ke středověkému dvoření (pokud nechcete), ale být upřímný ohledně svých úmyslů a záměrů je už taky nějak ztracené umění – a rozhodně by nemělo.

Jako přídavek, jasné vyjádření, kdy jste „ustálení“

Ano, ta trapná a divná konverzace, „takže…my jsme vlastně…víš…co jsme?“ Klasika. Protože si nejsme jisti svými úmysly a tím, jestli fakt randíme, ani vlastně nevíme, co jsme jako dvojice. A to skutečné zeptání se místo jednoduchého a pohodlného předpokládání má opravdu něco do sebe.

Romantická gesta, jako básničky a podobně

Poezie pro vás být nemusí a někdy to nemusí dopadnout nejlépe. Ale vážně, stačí ručně napsaný lístek ve schránce, nebo prostě něco, do čeho dá člověk trochu vlastní námahy a invence. A i když to může ve výsledku vypadat jak náramek s těstovin vyrobený v páté třídě, je to milé, protože jste něco zkusili a mysleli jste přitom na protějšek.

Vypnutí elektroniky a jednoduše bytí spolu

Není jisté, zda existuje něco horšího než člověk, který uprostřed večeře vytáhne telefon a začne matlat něco na displeji. Nemusí to být ani večeře, ale zkrátka kdykoli, kdy má věnovat pozornost tomu, s kým někde je a konverzuje. Nejde o odpor k technologiím, ale jsou zkrátka chvíle, kdy ty ploché potvory vypněte a zkuste si vzpomenout na věci, na které opravdu záleží – lidi.

Obecný koncept toho, že se ptáte lidí na svolení

Bylo zvykem, že se lidé ptali druhých lidí „Oh, kdy tě můžu zase vidět? Kdy ti můžu zavolat?“ Bylo to častější než obecně přesvědčení, že tak lze učinit naprosto kdykoli. Ale tenhle starý koncept se dá naprosto v pohodě uplatnit i dneska, pokud není člověku sděleno jinak.

Ano, je třeba tady trochu rozlišovat a je rozdíl mezi atraktivní drzostí a nerespektováním určitých hranic. Ženy mají rády muže, kteří se neptají na každé pohlazení, každý dotek a každý polibek. Slovy Cece Parekh ze seriálu „Nová holka“: „Nic není míň sexy, než chlap, který se ptá, jestli ti může dát pusu.“ Ale jako u všeho nelze ani toto pravidlo uplatňovat paušálně a je na lidském citu pro nuance rozlišit, kdy je trocha drzosti na místě a kdy může ignorace hranic zasahovat druhému do soukromí.

Nepředpokládat automaticky sex

Je samozřejmě otázkou, co od kontaktu s druhým čekáte a je rozdíl mezi pomalejším randěním za účelem vážného vztahu, lovením jednorázovek na jednu noc na diskotéce nebo snaze najít kamaráda/ku s výhodami. Nicméně každý tento cíl má vlastní specifika a každý protějšek taky. Z tohoto důvodu nedává moc smysl automaticky předpokládat, že bude na konkrétním rande v konkrétním čase, stejně jako předpokládat, že musí být vůbec. Záleží to vždycky na vzjemné komunikaci a taky jasně řečených očekáváních.

Zdroj

Fotografie od uživatele Tirachard Kumtanom ze služby Pexels

Okomentujte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *