10 pravd, které chtějí snad všichni introverti říct nahlas ostatním

Jsme introverti a milujeme svět, ve kterém žijeme, hlavně náš vnitřní svět. Ale v mnoha ohledech jsme nepochopeni, protože se vymykáme běžným zvyklostem. Takže se chceme podělit o několik zavádějících tvrzení nebo domněnek, se kterými se běžně setkáváme.

Které to jsou?

  1. Většina světa žije v představě, že introverti vlastně neexistujou a že jsou to jen extroverti, kteří to o sobě ještě neví. Pravdou je, že zkrátka milujeme lehkou odtažitost a je to přirozená součást toho, kým skutečně jsme. Že to není tak, jak čekáte, není ani tak chyba naše, jako vašeho úhlu pohledu.
  1. Nesnášíme jakákoli překvapení, díky kterým bychom byli středem pozornosti. Pokud nám chcete uspořádat nečekanou narozeninovou párty nebo něco podobného, nedělejte z toho prosím „úžasné“ překvapení. Oceňujeme zájem a štědrost, ale nemáme zájem o družení se.
  1. Pravděpodobně známe některé vaše přátele lépe než vy sami. Máme ohromný talent na přesné pozorování i nejmenšího detailu a není to pro nás samozřejmost. Kruhy našich přátel pozorujeme velmi pečlivě a často zachytíme bleskově to, čeho si ostatní všimnou za měsíce nebo roky, jestli vůbec.
  1. Ano, potřebujeme nějaký čas o samotě, ale to neznamená, že se stydíme, proboha! Užíváme si takový čas (je to asi naše nejznámější vlastnost), ale taky rádi potkáváme nové lidi! Rádi se s nim ale seznámíme tak, jak nám to vyhovuje a ne tak, jak si to představuje někdo jiný. Stejnou možnost necháváme i druhé straně.
  1. Nemáme rádi bezpředmětné klábosení o hloupostech, ale rádi poznáme člověka opravdu do hloubky. Pokud nám vyprávíte o posledním jídle nebo co nového dávali v televizi, je to pro nás jako vyrážka na kůži, kterou si potřebujeme pořád mnout. Chceme prostě strávit s lidmi kvalitní čas, protože je to cesta k opravdu dobrým vztahům a novým podnětům.
  1. Velmi oceňujeme, když nám lidé prokazují stejný stupeň pozornosti, jakou věnujeme my jim. Rádi se seznamujeme a rádi někoho nového opravdu poznáváme. Proto je pro nás ale povrchní konverzace tak nezajímavá, protože z ní nic nezjistíme. Nechceme přetvářku, ale autentickou a trvající pozornost.
  1. Čas o samotě je pro nás způsob, jak si dobít vlastní baterie a mezi lidmi pak skutečně fungovat k oboustrannému potěšení. Máme rádi jednou za čas slezinu nebo nějakou párty, ale potřebujeme nějaký čas předtím a potom, abychom byli schopni normálně fungovat během párty a fungovali obecně.
  1. Hodně přemýšlíme o tom, co říct, jak to říct a kdy to říct. Neplácáme hnedka to, co nás napadne. Neuteče jediný den, abychom si nepředstavovali desítky konverzací, které se mohou odehrávat a jak v nich budeme postupovat. To souvisí s naší oblibou autentické a hluboké konverzace. Chceme ostatním osvětlit co nejlépe naše myšlenky a jsme neskutečně vděční, když se dočkáme téhož.
  1. Naši budoucnost plánujeme s mnohem větším promýšlením, než by si mnoho lidí pomyslelo. Přemýšlíme o ní opravdu hodně, protože je to budoucí já, kterým se chceme stát. Vidíme a plně vnímáme, kdo jsme teď a jsme zvědaví na osobu, kterou se v budoucnu staneme.
  1. Když vás nazveme nejlepším přítelem, je to upřímné. Jak bylo zmíněno dříve, hodně nám záleží na tom, s jakými lidmi trávíme čas. Pokud vás považujeme za jednoho z nejlepších přátel, je to něco, čeho se nedostane jen tak někomu.

Okomentujte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *